|
|
|
 |
|
 |
Roergebakken tijgergarnalen met broccoli, knoflook en rode peper |
|
 |
• Wokgerecht voor 4 personen personen; 234 kCal |
• Bereidingstijd: |
|
|
 |
Ingrediënten: |
|
20 gepelde tijgergarnalen / cocktailgarnalen met staart 600 gram broccoliroosjes 100 gram geschrapte worteltjes 1 bosje lente-uitjes 1 kleine citroen 4 teentjes knoflook klein stukje rode peper van 2 cm 4 eetlepels slaolie ½ eetlepel verse of gedroogde marjolein zout
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
|
|
Kook de broccoliroosjes in ruim kokend water met een snufje zout beetgaar (ca. 5 minuten, afhankelijk van de grootte van de roosjes). Afgieten en laten uitlekken. Snijd de lente-uitjes in stukjes en de worteltjes in dunne schuine plakjes. Snijd van de citroen vier dunne plakje en pers de rest van de citroen uit. Pel de teentjes knoflook en hak ze met de rode peper fijn.
Verhit de olie in een ruime wok of braadpan en roerbak hierin, als de olie begint te dampen, het knoflookmengsel 2 minuten. Voeg de marjolein, de garnalen, lente-uitjes en de wortelschijfjes toe en roerbak ze op een hoog vuur 3 minuten. Schep de warme broccoliroosjes erdoor. Besprenkel het geheel met citroensap. Garneer met plakjes citroen en serveer het gerecht direct vanuit de wok.
Lekker met gekookte basmatirijst of pasta.
Met toestemming overgenomen van 'Tijd voor Vis'. |
|
|
Mensen die dit recept bekeken, bekeken ook:
|
|
Tagliatelle met mosselen, basilicum en pijnboompitten
Kook de tagliatelle in ruim kokend water met een snufje zout gaar (kooktijd 10-15 minuten, volgens d... Lees verder |
|
Sandwich met tonijnsalade
Snijd de bleekselderij over de lengte in dunne repen en dan in kleine blokjes. Snijd een ½ appel in... Lees verder |
|
Tajine van gemarineerde pangasius en geroosterde paprika
Verhit de oven voor op 220 °C. Rooster de paprika’s op een bakplaat 25-30 minuten in het midden v... Lees verder |
|
Gebakken wijting met kruidige groenten
Wrijf de wijtingen aan de buitenkant en in de buikholte in met wat citroensap, wat zout en versgemal... Lees verder |
|
Gegratineerde wijting
Verwarm de oven voor op 200ËšC.
Besprenkel de wijting met citroensap. Meng in een kom de yoghu... Lees verder |
|
Gebakken kabeljauwfilet met kruidige paprikasaus
Hak de knoflook fijn. Snijd de courgette in blokjes. Snijd de helft van de paprika’s in repen en h... Lees verder |
|
Tagliatelle met mosselen, basilicum en pijnboompitten
Kook de tagliatelle in ruim kokend water met een snufje zout gaar (kooktijd 10-15 minuten, volgens d... Lees verder |
|
|
|
|
|
|
© Visserslatijn Nederland 2006-2012 - Alle rechten voorbehouden |
|
| |
| | | | | |